Klasyka literatury fantastycznej, czyli Miecz przeznaczenia Andrzeja Sapkowskiego

Nie czytam za często fantastyki, gdyż nie jest to mój ulubiony gatunek literacki, ale czasem zdarza mi się sięgnąć po jakiegoś klasyka. Taką książką z pewnością jest “Miecz przeznaczenia“, którego autorem jest Andrzej Sapkowski. Ten pisarz to prawdziwy mistrz, jeśli chodzi o tego typu literaturę. Myślę, że po prostu nie wypada nie znać jego twórczości. Jeśli więc jeszcze nie mieliście okazji zapoznać się z jego książkami, to koniecznie musicie to jak najszybciej nadrobić. 

Jakie przygody czekają na Wiedźmina 

Miecz przeznaczenia (sprawdź cenę i zamów!)” to drugi tom serii o przygodach Wiedźmina, czyli Geralta z Rivii. W tym tomie dostajemy aż sześć opowiadań, w których nasz główny bohater musi zmierzyć się z wieloma, nie zawsze przyjemnymi, przygodami. Głównym zadaniem Wiedźmina będzie tym razem polowanie na smoka. Nie będzie to jednak takie proste, gdyż kodeks wiedźmiński nie pozwala na takie działania. Będziemy mieli także okazję przyjrzeć się bliżej relacji naszego bohatera z Yennefer. Ich związek po raz kolejny będzie przechodził burze. Nie chcę jednak zdradzać dalszych szczegółów dotyczących fabuły, dlatego zachęcam każdego do sięgnięcia po powieść  wyrobienie sobie własnej opinii na jej temat. 

Po co czytamy fantastykę? 

Dawno nie miałam w swoich rękach tak ciekawej, tak wciągającej powieści. Tak bardzo przypadła mi ona do gustu, że udało mi się ją przeczytać w ciągu dwóch wieczorów. Fabuła była spójna, ciekawa, ale także pełna zwrotów akcji, które nadawały całości odpowiedniego tempa. Autor zabiera nas do bardzo rozbudowanego świata, w którym każdy szczegół został dopracowany w najmniejszym calu. Bohaterowie zostali wykreowani również bardzo dokładnie, co sprawia, że jesteśmy w stanie wczuć się w ich emocje, w ich zachowanie. Każde z opowiadań pobudza wyobraźnie i sprawia, że czytelnik cały czas chce więcej i więcej. Ledwo skończyłam ten tom i już wiem, że za chwilę sięgnę po kolejny. Serdecznie polecam tę powieść, na pewno nie będziecie się nudzić podczas lektury. Warto poznać klasykę literatury fantasy.